Medzinárodní sústredenie Trenčín

Pravidelne už od roku 2005 náš klub organizuje každoročne posledné dva júnové týždne medzinárodné krasokorčuliarske sústredenie tzv. kemp na zimnom štadióne Mariana Gáboríka MG Rink v Trenčíne (www.mariangaborik.sk). V júni 2019 sme organizoval už 14 ročník.

Tento krasokorčuliarsky kemp je známy svojou vysokou úrovňou, ktorú zabezpečujú uznávaní medzinárodní tréneri na ľade Vladimír Dvojnikov z Ruska a Raimo Reinsalu z Lotyšska. Balet, tanec a kompenzačné cvičenia sú zabezpečené pod vedením Alexandra Levenka z Bieloruska a špeciálne tréningy pod vedením Igora Rolinského rovnako z Bieloruska.

Toto sústredenie si v krasokorčuliarskych kruhoch vydobilo uznanie pre vysokú úroveň tréningového procesu ako aj organizácie. Každý rok sa na ňom účastnia pretekári nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Poľska, Česka, Litvy, Ukrajiny, Bieloruska, Rakúska, či dokonca USA, ale aj iných krajín.

Tréningový proces obyčajne začína v nedeľu na obed a končí nasledujúcu sobotu rovnako na obed. Na kempe sú účastníci rozdelení do 5 výkonnostných skupín, od detí, ktoré súťažia v kategóriiách Hviezdičiek a v nižších kategóriách Nádejí, cez stredné v.

Účastníci kempu trávia na ľade denne 3 hodiny a 2 hodiny tzv. suchým tréningom v telocvični resp. baletnej sále.kategórie vyšších Nádejí, mladšieho žiactva, až po kategórie staršieho žiactva, Juniorov a Seniorov.

V cene sústredenia je možnosť každý deň sa zúčastniť aj individuálneho tréningu, ktorý začína v skorých ranných hodinách. Súčasťou kempu je aj možnosť vstupu do kryokomory a masáže. Účastníci sú ubytovaní v Hoteli MG Rink ( www.hotelgaborik.sk) , ktorý je súčasťou zimného štadióna. Zabezpečená je plná penzia pre všetkých ubytovaných.

Za zimným štadiónom sa nachádza športový areál s atletickou tartanovou dráhou, futbalovým a basketbalovým ihriskom i tenisovým dvorcom.

Dúfame, že na budúcom kempe v Trenčíne sa stretneme aj s Vami!