TIRNAVIA ICE CUP

Krasokorčuliarsky klub Trnava sa môže okrem iných aktivít pochváliť aj organizáciou významného medzinárodného krasokorčuliarskeho preteku TIRNAVIA ICE CUP, na ktorom sa pravidelne účastnia krasokorčuliari nielen zo Slovenska a blízkych susedných krajín, ale aj pretekári z krajín celej EÚ, Ruska, Gruzínska, Islandu, či dokonca Južnej Kórei. V priebehu dvanástich ročníkov tohto preteku sa na ňom kažoročne účastní viac ako 150 pretekárov v rôznych vekových kategóriach až po juniorské. Okrem nášho klubu, žiadny iný krasokorčuliarsky klub na Slovensku neorganizuje podobný medzinárodný pretek, ktorý je zaradený do kalendára Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie (ISU), čo len potvrdzuje výnimočnosť nášho klubu..

Prvýkrát sa pretek uskutočnil v roku 2007 a už v úvodnom ročníku privítal viac ako stovku pretekárov. Počet súťažiacich každý rok narastal a tým sa zvyšovala aj kvalita podujatia. Tirnavia Ice cup spĺňa náročné medzinárodné kritéria a výsledky sa započítavajú priamo do svetového rebríčka Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie ISU. Vďaka výbornej organizácii a priateľskej atmosfére, si získal tento pretek uznanie nielen doma, ale i v zahraničí a dnes je považovaný za jeden z najepších medzinárodných krasokorčuliarskych pretekov na Slovensku, ktorému môže konkurovať azda len Ondrej Nepela Trophy , či Grand Prix Bratislava, ktoré ale organizuje priamo Slovenský krasokorčuliarsky zväz. Je pre nás úžasnou vizitkou, že pretekári sa na Tirnaviu znova a radi každý rok vracajú. Je to ukážkový príklad toho, ako môže obyčajný klub so skromným finančným zázemím, ale veľkým nadšením svojich členov zorganizovať závody na na vysokej úrovni a tak reprezentovať nielen mesto Trnava ale aj Slovensko. Trnavský mestský zimný štadión sa tak okrem pravidelných hokejových zápasov stal domovom aj pre fanúšikov krasokorčuľovania.

Naša veľká vďaka patrí hlavným sponzorom podujatia, ktorými sú Mesto Trnava, Slovenský krasokorčuliarsky zväz a Trnavský VÚC, bez ktorých podpory by organizácia Tirnavia ICE Cup nebola možná.Vložte svoj text


2020 - Výsledky - zrušené pre Covid