Akcie a podujatia

ŠKOLA KORČUĽOVANIA 


Už viac ako dvadsaťšesť rokov náš klub úspešne organizuje kurzy korčuľovania nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Hlavným cieľom kurzu je prístupnou a hravou formou naučiť deti základom korčuľovania, udržať a rozvinúť ich prirodzený záujem o pohyb a hru.

Dospelí zas majú možnosť zlepšiť sa v svojich korčuliarskych zručnostiach.

Korčuľovanie je nie len základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy - hokej a krasokorčuľovanie, ale tvorí dobrý základ aj pre akékoľvek iné športy, ktoré využije či už dieťa alebo dospelý. Korčuľovanie rozvíja koordináciu, držanie tela, ohybnosť, silu a rýchlosť, ktoré sú základom pre väčšinu športov, preto prechod z korčuľovania na iné športové aktivity nie je náročný, priam je ideálny.

Prostredníctvom školy korčuľovania tiež hľadáme nové nádeje pre už spomínaný najpopulárnejší šport na Slovensku, ktorým je hokej, alebo pre krasokorčuľovanie.

Kto sa môže do školy krasokorčuľovania prihlásiť?

V podstate každý vo veku od dvoch do 99 rokov. Deti v predškolskom veku, školáci, stredoškoláci a aj dospelí.

Čo sa naučíte v škole korčuľovania?

Získate rovnováhu na dvoch a jednej nohe,

naučíte sa mať správny sklz a odraz na ľade,

naučíte sa korčuľovať vpred a a vzad,

naučíte sa jazdu v drepe, základ prekladania, brzdenie vpred a vzad, obraty atď.

Tí zdatnejší sa naučia prekladať, naučia sa tzv. trojky a aj jednoduché skoky.

Ako funguje organizácia školy na ľade?

Deti i dospelí sú na základe vyplnenej prihlášky a veku rozdelení do jednotlivých skupín. Na prvej hodine tréneri zhodnotia ich korčuliarske schopnosti a následne zaradia do príslušnej skupiny, v ktorej budú ďalej rozvíjať svoje korčuliarske schopnosti. Každú skupinu vedie bývalý alebo aktívny krasokorčuliar.

Prečo je dobré sa prihlásiť do školy korčuľovania?

V prvom rade kvôli pohybu! Naučíte sa korčuľovať! Korčuľovanie je super a každý, kto vie korčuľovať, pohyb v korčuliach na ľade miluje. Je to šport, ktorému sa môžete amatérsky venovať počas celého roka a prakticky celý svoj život. Ak chcete, ku korčuľovaniu nepotrebujete žiadneho partnera, alebo naopak- môžete si chodiť zakorčuľovať spoločne so svojimi priateľmi, či rodinou.

Na ľade zažijete veľa zábavy!

Najbližšie kurzy budú otvorené v termínoch :NOVINKA:

pre deti vo veku 3-6 rokov, ktoré nechcú pokračovať v prípravke bude umožnené okrem školy korčuľovania sa zúčastniť 2 ľadových tréningov a  2 suchých tréningov (balet a gymnastika)

TIRNAVIA ICE CUP

Krasokorčuliarsky klub Trnava sa môže okrem iných aktivít pochváliť aj organizáciou významného medzinárodného krasokorčuliarskeho preteku TIRNAVIA ICE CUP, na ktorom sa pravidelne účastnia krasokorčuliari nielen zo Slovenska a blízkych susedných krajín, ale aj pretekári z krajín celej EÚ, Ruska, Gruzínska, Islandu, či dokonca Južnej Kórei. V priebehu dvanástich ročníkov tohto preteku sa na ňom kažoročne účastní viac ako 150 pretekárov v rôznych vekových kategóriach až po juniorské. Okrem nášho klubu, žiadny iný krasokorčuliarsky klub na Slovensku neorganizuje podobný medzinárodný pretek, ktorý je zaradený do kalendára Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie (ISU), čo len potvrdzuje výnimočnosť nášho klubu..

Prvýkrát sa pretek uskutočnil v roku 2007 a už v úvodnom ročníku privítal viac ako stovku pretekárov. Počet súťažiacich každý rok narastal a tým sa zvyšovala aj kvalita podujatia. Tirnavia Ice cup spĺňa náročné medzinárodné kritéria a výsledky sa započítavajú priamo do svetového rebríčka Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie ISU. Vďaka výbornej organizácii a priateľskej atmosfére, si získal tento pretek uznanie nielen doma, ale i v zahraničí a dnes je považovaný za jeden z najepších medzinárodných krasokorčuliarskych pretekov na Slovensku, ktorému môže konkurovať azda len Ondrej Nepela Trophy , či Grand Prix Bratislava, ktoré ale organizuje priamo Slovenský krasokorčuliarsky zväz. Je pre nás úžasnou vizitkou, že pretekári sa na Tirnaviu znova a radi každý rok vracajú. Je to ukážkový príklad toho, ako môže obyčajný klub so skromným finančným zázemím, ale veľkým nadšením svojich členov zorganizovať závody na na vysokej úrovni a tak reprezentovať nielen mesto Trnava ale aj Slovensko. Trnavský mestský zimný štadión sa tak okrem pravidelných hokejových zápasov stal domovom aj pre fanúšikov krasokorčuľovania.


Naša veľká vďaka patrí hlavným sponzorom podujatia, ktorými sú Mesto Trnava, Slovenský krasokorčuliarsky zväz a Trnavský VÚC, bez ktorých podpory by organizácia Tirnavia ICE Cup nebola možná.JANKA ČURMOVA - 7. MIESTO (PRE-JUVENILE 8 GRILS)

OLIVER LEHOCKÝ - 1.MIESTO (PRE-JUVENILE BOYS)

EVKA ČURMOVA -  17.MIESTO (JUVENILE 10 GIRLS)

SOFIA STRAKOVA - 17. MIESTO (Pre-Novices Girls)

TAMARA PČOLKOVÁ - 18.MIESTO (Pre-Novices Girls)

JAKUB ČURMA - 1. MIESTO (Novices Boys B)

ADAM HAGARA - 1. MIESTO (Advanced Novices Boys)

JOZEF ČURMA - 2. MIESTO (Advanced Novices Boys)

DIANA BOĎOVÁ - 16. MIESTO (Advanced Novices Girls)

Medzinárodné sústredenie Trenčín

Pravidelne už od roku 2005 náš klub organizuje každoročne posledné dva júnové týždne medzinárodné krasokorčuliarske sústredenie tzv. kemp na zimnom štadióne Mariana Gáboríka MG Rink v Trenčíne (www.mariangaborik.sk). V júni 2019 sme organizoval už 14 ročník.

Tento krasokorčuliarsky kemp je známy svojou vysokou úrovňou, ktorú zabezpečujú uznávaní medzinárodní tréneri na ľade Vladimír Dvojnikov z Ruska a Raimo Reinsalu z Lotyšska. Balet, tanec a kompenzačné cvičenia sú zabezpečené pod vedením Alexandra Levenka z Bieloruska a špeciálne tréningy pod vedením Igora Rolinského rovnako z Bieloruska.

Toto sústredenie si v krasokorčuliarskych kruhoch vydobilo uznanie pre vysokú úroveň tréningového procesu ako aj organizácie. Každý rok sa na ňom účastnia pretekári nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Poľska, Česka, Litvy, Ukrajiny, Bieloruska, Rakúska, či dokonca USA, ale aj iných krajín.

Tréningový proces obyčajne začína v nedeľu na obed a končí nasledujúcu sobotu rovnako na obed. Na kempe sú účastníci rozdelení do 5 výkonnostných skupín, od detí, ktoré súťažia v kategóriiách Hviezdičiek a v nižších kategóriách Nádejí, cez stredné v.

Účastníci kempu trávia na ľade denne 3 hodiny a 2 hodiny tzv. suchým tréningom v telocvični resp. baletnej sále.kategórie vyšších Nádejí, mladšieho žiactva, až po kategórie staršieho žiactva, Juniorov a Seniorov.

V cene sústredenia je možnosť každý deň sa zúčastniť aj individuálneho tréningu, ktorý začína v skorých ranných hodinách. Súčasťou kempu je aj možnosť vstupu do kryokomory a masáže. Účastníci sú ubytovaní v Hoteli MG Rink ( www.hotelgaborik.sk) , ktorý je súčasťou zimného štadióna. Zabezpečená je plná penzia pre všetkých ubytovaných.

Za zimným štadiónom sa nachádza športový areál s atletickou tartanovou dráhou, futbalovým a basketbalovým ihriskom i tenisovým dvorcom.

Dúfame, že na budúcom kempe v Trenčíne sa stretneme aj s Vami!